Chcete mít jistotu, že nemáte žádnou exekuci? Kde to zjistíte?

 

Nedávno se na mě obrátila moje známá právnička a chtěla radu, kde se dá zjistit skutečný stav exekuce. Prý se zaregistrovala na jakémsi registru dlužníků, který vystupuje jako opravdový registr. Bohužel prý zaplatila nějaký poplatek a služba žádná. Nikam se nelze dovolat, na emaily neodpovídají.

Napadlo mě to znovu, protože jsem před lety právě u této společnosti provedla bezplatnou registraci také a od té doby mi chodí jejich emaily, protože není možné je nikde odhlásit. A dnes mi přišel email znovu. Jedná se o www.centralniregistrdluzniku.cz ve zkratce vystupují jako CERD, což jak vám vysvětlím se jeví jako klíčová zkratka.

Tento registr mi právě dnes v emailu nabídl super pojištění – cituji z jejich emailu:

Moje závazky a bonita (nejpoužívanější služba) – každodenní kontrola závazků za poplatek 33,-Kč / 1 měsíc na 5 let je nejlepší pojistkou před Exekucí. 

1 exekuce = průměrný výdaj 40.000,-Kč. Zablokováním účtů Exekutorem nejste schopni platit další závazky, které zapříčiní další exekuce!  Předplacení služby na 5 let řada lidí ušetří až desítky tisíc za výdaje na Exekutorech a právních službách! 

Proč si objednat pojistku proti dluhům nahlášených v registru a předejít následným exekucím! 

70% záznamů v registru dlužníků přecházejí do exekucí. Průměrné navýšení dluhu je o 300% (náklady soudu, advokáta a exekutora). Služba Moje závazky a bonita pomáhá dlužníka včas informovat o dluhu.

90% osob využívajících tuto dluhovou pojistku je díky této službě bonitní a mají v budoucnu otevřenou cestu k financování svých projektů ze strany poskytovatelů úvěrů a půjček.   Konec citace.

Jak vidíte, používají silná slova, silné emoce a o to jim jde. Jde jim o to, aby se lidé báli, a pak platí a rádi. Jak jsem ale zjišťovala u svých známých pojišťovacích poradců, tak žádná pojišťovna žádnou takovouto pojistku nenabízí. Jedná se tedy opět o jejich reklamní trik. Jejich webové stránky ale vypadají, jako kdyby opravdu měli co říct. Člověk aby se zbláznil v záplavě informací, které v podstatě nemá jak ověřit.

Kde opravdu zjistíte stav exekucí, a to za 60 Kč za jeden dotaz, je Exekutorská komora. Webové stránky ke zjišťování určené jsou www.ceecr.cz.  A zde je ona zmiňovaná podobnost zkratek. V prvním příkladu citovaná CERD oproti CEECR. Člověk to snadno zamění.

Takže pokud chcete zjistit, zda opravdu máte či nemáte exekuce, to můžete jedině na tomto centrálním webu Exekutorské komory www.ceecr.cz. Informace máte opravdu aktuální a reálném čase. Pokud už exekuce máte, tak zde se dozvíte, o co přesně se jedná, o jakou částku se jedná a který exekutor má právě tuto vaši exekuci na starosti.

V době, kdy exekutorů je cca 150, tak není v lidských silách všechny exekutory obvolávat a ptát se právě na tu vaši exekuci, zda je vedena u toho kterého konkrétního exekutora.

Budu ráda, pokud tento článek rozešlete i svým známým, u kterých víte nebo tušíte, že se s exekucemi potýkají. Jak říká lidové rčení „ tonoucí se stébla chytá“ a bohužel stále více nekalých „pomocníků“ najdeme i na té druhé straně.

Tato informace se vám může hodit i v případě, že vám někdo dluží peníze a vy chcete tento dluh zažalovat u soudu. Možná je dobré prověřit dlužníka právě zde, abyste zbytečně neplatili za soudní poplatky, a nakonec zjistíte, že jste soud vyhráli a máte v ruce PAPÍR s rozsudkem ve váš prospěch. Bohužel dlužník má již tolik exekucí, že se zařadíte do řady a stejně nikdy žádné peníze neuvidíte. Pak právě tím, že nahlédnete do registru, si ušetříte další náklady, protože vy nepotřebujete PAPÍR. A k penězům se stejně nedostanete. Bohužel i takto může vypadat boj s větrnými mlýny.

 

Více informací o exekucích se dozvíte ZDE.

Chcete dostávat informace s podobnou tématikou? Zanechte nám svůj email.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.